Business coaching

Napjainkban egyre nagyobb hangsúlyt kap az önmegvalósítás, hatékonyságunk növelése, egyes tulajdonságaink felfejlesztése, lelkesedésünk fenntartása, távlati céljaink tisztázása vagy csupán egy közös gondolkodás konfliktusokon, feladatokon valakivel, aki csak ránk figyel. Amennyiben ezen témák karrierhez, munkához, munkahelyhez, személyes üzleti képességek fejlesztéséhez, tanuláshoz köthető, úgy a business coach a Te embered! Üzleti személyi edződ segíteni fog, hogy kihozza belőled a maximumot, támogat, hogy a neked megfelelő legoptimálisabb döntéseket hozd meg.



A Te coachod: Frivalszki Tamás

Miért jó a coaching?​

A coaching folyamat során Te mondod meg, min dolozzatok, Te keresed meg az alternatívákat, Te ötletelsz és Te döntesz. Ez a Te életed és Te vagy a főszereplője. A coachok tapasztalt szakemberek, ezért segíthetnének neked egy-egy üzleti helyzetben, de akkor az tanácsadás lenne, nem coaching. Ehelyett hatékony, célzott, strukturált kérdéseket tesznek fel neked, amik a célodra és eddigi válaszaidra épülnek. Ha Te oldod meg a feladataidat, akkor az biztosan a Te megoldásod lesz és hasonló helyzetekben már megbízhatóan helyt fogsz tudni állni. Ha Te oldasz meg mindent akkor mire kell a coach? Mert ad egy olyan struktúrát, amiben hatékonyan haladhatsz és tanulhatsz, tartja a fókuszt, képes figyelmesen végighallgatni, felelősségben tart és kihozza az intuitív énedet.

Nulladik alkalom

A coaching egy partnerségen és kölcsönös bizalmon alapuló folyamat. Akkor működik jól, ha a coach és közted (coachee) ki tud alakulni szimpátia, bizalom, kémia. Ezért lehetőséged van arra, hogy teljesen ingyenesen egy fél órára találkozz a coach-csal, hogy el tudjátok dönteni, tudtok-e a jövőben együtt dolgozni. Ha valamilyen okból nem működik a kölcsönös szimpátia, természetesen mindenféle indoklás nélkül elállhatsz a további folyamattól.

Szerződés

Ha működött a nulladik alkalom, a coach-csal kijelölitek az elérendő célt és megbeszélitek a folytatás idejét és helyét. Találkozhattok irodában, csendes kávézóban vagy bármely egyéb, mindkettőtöknek megfelelő helyen. A coaching idejét tekintve egy hatékony coaching folyamat általánosságban 6-8 alkalomból áll, alkalmanként 1-1,5 órás ülésekből. Ezidő alatt a coach csak és kizárólag veled fog foglalkozni. A találkozók jellemzően heti-kétheti rendszerességűek, a coach és coachee közös megállapodása szerinti lesz.

Coaching témák​

A megadott célod egyben a téma is, ami a coaching fókuszát adja. A téma átívelő lehet az egyes alkalmakon, de akár újabb és újabb témát is megoldhattok közösen. Lényeges, hogy a témák egyeztetve legyenek írásban a szerződő féllel. Fontos, hogy a témák üzletiek, karrierrel, munkával, vállalkozással kapcsolatos jellegűek legyenek, Jellemző témák: kiégés kezelése, önismeret, személyiségfejlesztés, konfliktuskezelés, asszertivitás, EQ fejlesztés, networking, vezetői skillek fejlesztése, karrier döntések, motiválás, delegálás, stresszkezelés, időgazdálkodás, munka-élet egyensúly. Ha coachod kompetenciáján kívül esik a megoldandó feladat, akkor ő ajánlani fog egy szakértőt, akivel tudsz tovább haladni.

Coaching folyamat

Egy coaching alkalom vagy session menete a következő: mesélsz helyzetedről, tapasztalásaidról, fejlődésedről, majd közös munkával meghatározzátok a coach-csal a session célját. A cél meghatározásánál figyelembe veszitek a szerződésben kijelölt célt és az előző találkozás óta történt változásokat is. A folyamat alatt a coach a célt tartja fókuszban és egy bizalmi, intuitív környezetet teremt, ahol különböző nézőpontokból megvizsgálhatod a helyzetedet és felismeréseken keresztül eljutsz a megoldásig. Belebújsz mások bőrébe, összegyűjtöd támogatóidat és erősségeidet és sok izgalmas coaching eszközt is kipróbálsz, hogy minél jobban haladhass és tanulhass.

Lezárás

Minden coaching alkalom végén megtörténik a lezárás, ahol a coach-csal összegzitek mire jutottatok, mennyire sikerült elérni az aznapi célt és mennyire sikerült a szerződéses célhoz közelebb kerülni. Ha azonosítottál feladatokat, következő lépéseket a folyamat során, azokhoz határidőket jelölsz ki, kvázi feladod magadnak házi feladatnak. A session végén tudatosítod magadban, mit tanultál magadról és a helyzetedről. Ha eléred a szerződéses célt, akkor megbeszélitek a coach-csal, hogy véget ért-e a közös tevékenységetek, vagy esetleg újabb témán is dolgoznátok. Utóbbi esetben kibővítitek a szerződéses célt és haladtok tovább. Ha mindent megoldottatok, örülhettek a jól végzett közös munkának!